2013 Kateriin Rikkeni ja Liisu Arro ühisnäitus TALVEÖÖ UNENÄGU galeriis Pink

Ootame Teid näituse avamisele 4. detsembril kell 18.00.
Näitus-müük jääb avatuks 21.detsembrini.

GaleriiPINK
Telliskivi 22
Avatud K-L, kell 12-18

„Talveöö unenägu“ on keraamik Liisu Arro ja klaasikunstnik Kateriin Rikkeni ühisnäitus, kus on eksponeeritud tarbekunst kogu oma ilus ja võlus. Jäälillede vahele on ennast sisse seadnud igatsuse killud suve lõhnadest ja helidest. Kateriini klaasist puhutud vaasid loovad jäiselt kirkka, selge ja talvise keskkonna Liisu värvilistele suviste motiividega taldrikutele ja vaagnatele, mis on nagu soojad unenäokillud kaugest suvest kesk härmatunud maastikku. Liisu on oma taldrikutele jäädvustanud igatsused ja mälestused soojast, nendest värvidest, helidest ja lõhnadest, millest suvi on pungil, aga mida talvel taga igatseme. Samas Kateriin rõhutab oma töödega talvist ilu, jäist selgust ja konkreetsust, talvevaikust ja lihtsust.

Kokku moodustub Liisu ja Kateriini töödest unenägudele omaselt kergelt jabur ja kaasahaarav lugu, mida saab soovi korral näituselt endale koju või kingipakki kaasa soetada.

Liisu Arro lõpetas Eesti Kunstiakadeemias keraamika eriala ja on täiendanud ennast Portugalis. Ta on 8 aastat tegutsenud oma keraamika stuudios ja tegeleb pidevalt selle arendamisega. Liisu on eksponeerinud oma töid nii ühis- kui isiknäitustel Eestis, Inglismaal, Taanis ja Saksamaal. Kunstnikku inspireerib kõik tavaline ja igapäevane. Tema töödes põimuvad omavahel kirg elu vastu ning põhjmaine vaoshoitus, mille tulemuseks on tehniliselt kvaliteetne ja ainulaadne looming.

Kateriin Rikken on klaasikunstnik, kelle südameasjaks on anda omapoolne panus Eesti rakenduskunsti maailma mitmekesistamisele, nii kulubki suur osa tema ajast GaleriiPINK’i arendamisele ja elushoidmisele. Ta on õppinud Eesti Kunstiakadeemias klaasikunsti, lisaks on omandanud samal erialal hariduse ka Taanis, Klaasi ja keraamika koolis, Borholmi saarel. Neli aastat elu Rootsis ja Taanis on oluliselt mõjutanud tema loomingut, mida täiustab Eesti konkreetsus ja sitkus. Suurimaks inspiratsiooniks on pidev uute nüansside otsimine klaasis, mis annab avastamisrõõmu ja värskust. Kateriini huvitab lihtne ja selge, kus tähelepanu on detailidel, et anda edasi kordumatud müstikat, mida klaas pakub.

Näitus-müük jääb avatuks 21.detsembrini.

Lisainfo:
Kateriin Rikken
+372 554 8611
kateriinrikken [at] gmail [dot] com