Maarja Mäemets

E-mail:
maarja.maemets.tumblr.com
Tel: 372 534 850 91

Maarja Mäemets (s 4.12.1991) on klaasi- ja fotokunsti piire kompav noor kunstnik, kes peegeldab oma loomingus iseenda haprust ja pidevaid metamorfoose tunnetes, mõtetes, sündmustikes – maailma toimemehhanismides. Pole ühtegi paigalseisu, on vaid pidevad liikumised. Oht on end sellesse hoopiski kaotada.

Maarja Mäemets on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia klaasikunsti eriala BA ja alates 2015. aasta sügisest jätkab oma õpinguid klaasikunsti eriala magistriõppes. Ta on täiendanud end vahetusõpingute käigus Viinis, Austrias. Oma loomingus läheneb ta klaasile pigem konteksti-põhiselt, püüdes mitte piirata end materjalis, vaid luues sümbioose ja dialooge mitmete erimeediumite vahel. Ülikooli õpingutele lisaks on Maarja Mäemets omandamas klaasipuhuja selli kutset Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis.

Ta on võtnud osa rahvusvahelistest näitustest Ukrainas, Peterburis, Viinis ja Lätis ning osalenud mitmetel foto- ja klaasikunsti näitusel Eestis.

2017. aastal pälvis ta oma teosega „Love.Underwater” peapreemia rahvusvahelisel konkursil Bild-Werk Frauenau Student Prize 2017.

Alates 2017. aasta kevadest tegutseb klaasi- ja fotokunsti ühendavas stuudios ARS-i majas koos klaasikunstnik Maria Tammega.