Eeva Käsper

657http://eevakasper.squarespace.com/
e-mail: eeva [dot] kasper [at] gmail [dot] com
Tel: +372 55 606 132

Eeva Käsperi loomemeetod on fenomenoloogiline – ta lähtub oma isiklikus kogemuses olevatest asjadest, mälestustest, aistingutest või teadvuse vahepealsetest seisunditest. Kord läheneb ta klaasile filigraanse meistrina, luues keerukaid vormitäpseid objekte, teinekord aga laseb klaasil vabalt voolata, peatades siis aga järsult kogu protsessi – nii sündinud teostel on haaravaid seoseid loodusvormidega. Eeva Käsper töötab erinevates klaasi sulatustehnikates, ta on valmistanud mosaiikklaasi ja kasutanud nii külm- kui kuumtöötlust.

322 328 327 323Eeva Käsper on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia klaasikunsti erialal 1998. aastal ja töötab pärast magistrikraadi kaitsmist 2003. aastal samas osakonnas õppejõuna. 2006. aastal praktiseeris ta külalisõppejõuna Anatoolia ülikooli klaasikunsti osakonnas Türgis. Kureerinud mitmeid klaasikunsti näitusi ning osalenud konverentsidel, sümpoosionidel ja workshop’idel Itaalias, Rootsis, Saksamaal, Venemaal, Hollandis, Prantsusmaal, Suurbritannias ja Baltimaades. Stuudio “Klaasiklubi” asutajaliige (2009).
Osalenud alates 1997. aastast enam kui poolesajal näitusel nii kodumaal kui teistes Euroopa maades. Alates 2007 Eesti Kunstnike Liidu liige, ühtlasi volikogus; 2005. aastast kuulub Eesti Klaasikunstnike Ühendusse, juhatuses alates 2007. Pälvinud äramärkimisi ja autasusid mitmetel rahvusvahelistel klaasikunsti konkurssidel, Eesti Noore Disaineri konkursil SÄSI 2007 “Väike SÄSI”. Mitmete institutsioonide kõrval on Eeva Käsperi töid omandanud Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum.

/tekst Reeli Kõiv/